سوالات متداول در مورد جاوا اسکریپت و پیوندها

جاوااسکریپت (javascript)

اگر ایده نو و خوب برای  شروع کار دارید و میخواهید کسب و کارتان راتوسعه دهید و نمیدانید چگونه در دنیای دیجیتال وارد شوید پیشنهاد میکنم این لینک را کلیک کنید.

Googlebot چه نوع پیوندهایی را می تواند کشف کند؟

Googlebot HTML یک صفحه را تجزیه می کند و به دنبال پیوندهایی برای کشف URL های صفحات مرتبط برای خزیدن است. برای کشف این صفحات ، باید پیوندهای خود را به صورت پیوندهای HTML واقعی درآورید ، همانطور که در راهنمای مدیر وب سایت در مورد پیوندها توضیح داده شده است.

چه نوع URL هایی برای Googlebot مناسب هستند؟

Googlebot URL ها را از ویژگی href پیوندهای شما استخراج کرده و سپس آنها را برای خزیدن احاطه می کند. این بدان معناست که URL باید قابل حل یا به زبان ساده باشد: وقتی URL در نوار آدرس یک مرورگر قرار می گیرد ، باید کار کند. برای اطلاعات بیشتر به رهنمودهای مدیر وب سایت در پیوندها مراجعه کنید.

آیا استفاده از JavaScript برای ایجاد و تزریق پیوند اشکالی ندارد؟

تا زمانی که این پیوندها معیارهای راهنمای مدیر وب سایت ما را برآورده کنند و در بالا توضیح داده شود ، بله.

وقتی Googlebot یک صفحه را ارائه می دهد ، JavaScript را اجرا می کند و سپس پیوندهای تولید شده از JavaScript را نیز کشف می کند. لازم به ذکر است که کشف پیوند می تواند دو بار اتفاق بیفتد: قبل از آن و پس از اجرای JavaScript ، بنابراین داشتن پیوندهای خود در پاسخ اولیه سرور به Googlebot اجازه می دهد پیوندهای شما را کمی سریعتر کشف کند.

آیا Googlebot آدرس های قطعه ای را نمی فهمد؟

URL های قطعه ای که با نام “URL های هش” نیز شناخته می شوند ، از نظر فنی خوب هستند ، اما ممکن است مطابق انتظار شما با Googlebot عمل نکنند.

قرار است از Fragment ها برای پرداختن به محتوای داخل صفحه استفاده شود و وقتی برای این منظور استفاده می شود ، Fragment ها کاملاً خوب هستند.

گاهی اوقات توسعه دهندگان تصمیم می گیرند که برای بارگذاری مطالب مختلف از قطعات با JavaScript استفاده کنید بدون آنچه در صفحه وجود دارد. این همان چیزی نیست که قطعات برای Googlebot استفاده می شود. در مورد چگونگی استفاده از History API به راهنمای JavaScript SEO مراجعه کنید.

آیا Googlebot هنوز از طرح خزیدن AJAX استفاده می کند؟

مدت هاست که طرح خزنده AJAX منسوخ شده است. برای صفحات خود به آن اعتماد نکنید.

توصیه برای این کار استفاده از History API و انتقال برنامه های وب به URL هایی است که برای بارگذاری محتوای مختلف به قطعات متکی نیستند.