دلایل اصلی برای یادگیری برنامه نویسی ++C

با توجه به پیشرفت و توسعه زبان‌های برنامه‌نویسی، به ویژه ظهور زبان‌های جدید که جهت حل مشکلات زبان‌های موجود و یا با هدف ایجاد انقلاب و یا سهولت برنامه‌نویسی، یکی از سوألاتی که مدام به ذهن می‌آید این است که چه زبانی را باید انتخاب کرد که از لحاظ بُعد علمی، اقتصادی و فنی بهترین انتخاب باشد تا با یک خیال راحت به یادگیری آن بپردازیم.

در این مقاله به مزایای زبان C++  اشاره شده است؛ سی‌پلاس‌پلاس به عنوان قدرتمند‌ترین زبان برنامه‌نویسی تا به کنون است که به جرأت می‌توان گفت به عنوان یک زبان برنامه‌نویسیِ غالب بر دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی لقب «هیولای زبان‌های برنامه‌نویسی» را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به ساختار و نقشه راه توسعه خود، هنوز هم به عنوان یکی از پر طرفدار‌ترین و پر کاربرد‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی ساخت دست بشر به شمار می‌رود.

++C یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و شی­گرا است که توسط Bjarne Stroustrup در سال ۱۹۷۹ طراحی شد تا به عنوان یک زبان C توسعه یابد و ویژگی های مدل های برنامه نویسی ضروری، شی گرا و همچنین کلی را دارد.

 ++C همچنین دارای امکانات اضافی زبان C، کلاس، وراثت، آرگومان تابع پیش فرض و غیره است. این زبان در در حال حاضر یک نقش اساسی ایفا می کند زیرا بسیاری از سیستم های فعلی مانند سیستم عامل ها، مرورگرهای وب، پایگاه های داده و غیره حداقل در قسمتی از پایگاه کد خود دارای کد ++C  هستند.

اگر ایده نو و خوب برای  شروع کار دارید و میخواهید کسب و کارتان راتوسعه دهید و نمیدانید چگونه در دنیای دیجیتال وارد شوید پیشنهاد میکنم این لینک را کلیک کنید.

 

با توجه به اهمیت این زبان برنامه نویسی در حال حاضر، چند دلیل اصلی برای یادگیری آن در زیر آورده شده است:

 

Capture66

 

۱- محبوبیت ++C و حقوق بالا

++C یکی از محبوب ترین زبانها در جهان است. این برنامه توسط بیش از ۴٫۴ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان استفاده می شود. همچنین، توسعه دهندگان ++C  بسیار مورد توجه هستند و برخی از پردرآمدترین مشاغل در صنعت را دارند.

۲- ++C در پایگاه های داده

پایگاه های داده امروزی زیادی مانند MySQL ، MongoDB ، MemSQL و غیره وجود دارد که به زبان ++C نوشته شده است. این به این دلیل است که ++C کاملاً مدرن است و از ویژگی هایی مانند استثنا، عبارت lambda و غیره پشتیبانی می کند. بسیاری از پایگاه های داده که به زبان ++C نوشته شده اند تقریباً در همه برنامه های کاربردی مانند YouTube ، WordPress ، Twitter ، Facebook و غیره استفاده می شوند.

۳- ++C دارای پشتیبانی کتابخانه فراوان است

کتابخانه‌های قوی بسیار زیادی در C++ استفاده می‌شود. تنسور فلو (Tensor Flow) یکی از قوی‌ترین کتابخانه‌هایی است که در c++ استفاده می‌شود. این کتابخانه‌ها به محاسبه‌گرهایی بسیار قوی نیاز دارند زیرا حاوی پارامترهای بسیار زیادی هستند.

۴- ++C دارای یک انجمن بزرگ است

یک انجمن آنلاین بزرگ از کاربران و کارشناسان ++C وجود دارد که در صورت نیاز به پشتیبانی، بمفید است. منابع زیادی در اینترنت در زمینه ++C وجود است.

۵- ++C در سیستم عامل ها

تمام سیستم عامل های اصلی مانند ویندوز، لینوکس، اندروید، اوبونتو، iOS و … در ترکیبی از C و ++C  نوشته شده اند. برنامه های ویندوز به زبان ++C و برنامه های Android به زبان جاوا همراه با C++/C  با زمان اجرای غیر پیش فرض برای پشتیبانی از ++C نوشته شده اند. همچنین ، ++C می تواند برای توسعه هسته برنامه های کاربردی در iOS استفاده شود.

به طور کلی، C یا ++C  به دلیل سرعت و شدت تایپ این زبانها در سیستم عامل ها استفاده می شود.

۶- ++C در کامپایلرها

++C به سخت افزار نزدیکتر است و نسبتاً یک زبان سطح پایین است. عبارت سطح پایین به این معنی نیست که این زبان نسبت به زبان برنامه‌نویسی سطح بالا ارزش کمتری دارند بلکه به معنای عدم وجود انتزاع بین این زبان و ساختار ریزپردازنده است از این جهت این زبان‌ را نزدیک به سخت‌افزار می‌نامند. به همین دلیل، در بسیاری از کامپایلرها به عنوان زبان برنامه نویسی پشتیبان استفاده می شود. نمونه ای از این مجموعه GNU Compiler Collection (GCC) است که در حال حاضر بیشتر به زبان ++C همراه با C نوشته شده است.

۷-  ++C​​​​​​​ در مرورگرهای وب

بسیاری از مرورگرهای وب مانند Chrome ، Firefox ، Safari و غیره با استفاده از ++C توسعه یافته اند. Chrome دارای ++C در موتور رندر، موتور جاوا اسکریپت و UI است. فایرفاکس عمدتا در موتور رندر و کمی در UI استفاده می کند. Safari همچنین از ++C در موتور رندر و موتور جاوا اسکریپت استفاده می کند.

همه این مرورگرهای وب به ویژه در موتورهای رندر از این زبان استفاده می کنند زیرا سرعت مورد نیاز برای موتورهای رندر را فراهم می کند چون آنها باید محتوا را با سرعت بیشتری نمایش دهند.

۸ – ++C​​​​​​​ درسرعت

 C++ از اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی سریعتر است و از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است. به همین دلیل عملکرد بسیار خوبی دارد و از ایجاد تاخیر و کندی در برنامه‌ها جلوگیری می‌کند.

۹- ++C​​​​​​​ درتطابق سخت افزاری

 زبان C++ از دیگر زبان‌های برنامه نویسی مثل پایتون سریعتر است. در مواقعی که بین نرم و سخت افزار پیوستگی وجود دارد، این زبان بسیار پر کاربرد است.

۱۰ –  ++C در گرافیک

برنامه هایی که به گرافیک نیاز دارند، مانند پردازش تصویر دیجیتالی، بینایی رایانه، برنامه های ضبط صفحه و غیره به دلیل سرعت بالای این زبان از آن  استفاده می کنند. این موضوع همچنین می تواند شامل بازی های رایانه­ای مختلفی باشد که گرافیک را به عنوان بخش بزرگی از ساختار خود دارند.

۱۱ –  ++C در سیستم های جاسازی شده (Embedded Systems)

++C به سطح سخت افزاری نزدیکتر است و بنابراین در سیستمهای تعبیه شده بسیار مفید است زیرا نرم افزار و سخت افزار در اینها به هم نزدیک هستند. بسیاری از سیستم های Embeded  از ++C استفاده می کنند مانند ساعت های هوشمند، پخش کننده های MP3 ، سیستم های GPS و مانند آنها.

۱۲ –  ++C​​​​​​​ قابل انتقال است

برنامه های توسعه یافته در ++C  را می توان از یک پلت فرم به پلت فرم دیگر منتقل کرد. این یکی از دلایل اصلی است که برنامه هایی که نیاز به توسعه چند پلتفرمی یا چند دستگاهی دارند اغلب از ++C استفاده می کنند.

اگر در فکر این هستید از تلفن همراه برای پیشرفت کسب و کارتان استفاده کنید و با یک طراحی اپلیکیشن حرفه ای ارتباطی موثر بین خود و مشتریان ایجاد کنید.پیشنهاد میکنیم این لینک را کلیک کنید.